PRZEJDŹ NA STRONĘ PORADNI

Codzienne życie małżeństw często nie bywa łatwe. Wielokrotnie zmagamy się z szarą codziennością oraz licznymi trudami które przynosi nowy dzień.

Niech ta garść artykułów stanie się dla Was pomocą w często odważnym stawianiu kolejnych małżeńskich kroków w Waszym życiu !

Jeśli będziesz mieć ochotę- napisz- a chętnie Ci odpowiem.

Skontaktuj się ze mną:
konrad.zalewski@silapojednania.pl
Opublikowane przez:admin">Konrad Zalewski
03 lutego 2017
Kategorie

Jak przełamać wstyd lub obawę, aby zadzwonić i zapisać się na terapię małżeńską ?

jak przełamać wstyd aby zadzwnić i umówić się na terapię małżeńską

Jak przełamać wstyd lub obawę, aby zadzwonić do mnie ?

Z doświadczenia wiem, iż pary często odczuwają lęki i obawy aby zadzwonić do mnie w sprawie terapii par. Wolą pisać e-maile, ale gdy tylko proszę o telefon argumentując, że trudno jest ustalać różne wersje terminów spotkań e-mailem- z reguły nie dzwonią. Zdaję sobie sprawę z tego, iż rozmowa telefoniczna dla wielu z nas i to z różnych powodów może wydawać się niezręczna.

Ja jednak potrzebuję Cię usłyszeć, to dla mnie również ważne. Nie bój się. Nie jestem sędzią ani oskarżycielem. Nie ocenię Cię, a już właściwie żaden problem małżeński nie jest mi obcy.

Pragnę Cię więc zapewnić, że nie masz się czego obawiać wykonując osobiście telefon do mnie. Podaję swój numer telefonu właśnie po to, byś mógł/mogła do mnie dzwonić i bez przeszkód ze mną porozmawiać. Jeśli nie odbiorę- zazwyczaj oddzwaniam. Rozmowa z drugim człowiekiem jest dla mnie przyjemnością. Więcej nawet, czekam na Twój telefon, gdyż każda podobna rozmowa stanowi dla mnie nadzieję, iż będę mógł komuś pomóc ocalić małżeństwo.

Pamiętaj proszę, że kontakt między nami jest zawsze w kierunku pacjent-terapeuta. Terapeuta nie może dzwonić, pytać, naciskać, motywować. To nie jemu ma zależeć. To Ty musisz chcieć. Jeśli chcesz- podejmujesz działanie. Zadaj sobie proszę pytania- czego właściwie się obawiam ? Skoro nie zamierzam dzwonić- czemu wcześniej pisałem/am ? A może nie do końca mi zależy ? To ważne, abyś wiedział/a na czym stoisz.

Nie masz się czego obawiać. Nie zostaniesz oceniony/a, oskarżony/a, skrytykowany/a czy nawet zdekonspirowany/a. Po prostu krótko porozmawiamy. Staram się rozumieć każdą osobę. Poczujesz się otoczy/a troską a nasza rozmowa pozostanie poufna.


Konrad Zalewski

Skontaktuj się ze mną: konrad.zalewski@silapojednania.pl.
A najlepiej zadzwoń: tel. 602 615 082

Skorzystaj ze wspaniałego Turnusu dla Par www.turnusy.silapojednania.pl
Siła Pojednania Poradnie dla Par i Małżeństw