PRZEJDŹ NA STRONĘ PORADNI

Codzienne życie małżeństw często nie bywa łatwe. Wielokrotnie zmagamy się z szarą codziennością oraz licznymi trudami które przynosi nowy dzień.

Niech ta garść artykułów stanie się dla Was pomocą w często odważnym stawianiu kolejnych małżeńskich kroków w Waszym życiu !

Jeśli będziesz mieć ochotę- napisz- a chętnie Ci odpowiem.

Skontaktuj się ze mną:
konrad.zalewski@silapojednania.pl
Opublikowane przez:admin">Konrad Zalewski
25 czerwca 2016

Aby nad Waszym małżeńskim niebem nie zachodziło słońce…

0011

Któż z nas nie chciałby aby w naszym małżeństwie świeciło słońce ? Mam jednak do przekazania trudną wiadomość. Tak jak w naturze- czasem na niebie pojawiają się ciężkie chmury- tak i nad Waszym niebem ich nie zabraknie. Możesz jednak sprawić, że chmur pojawiać się będzie mniej a gdy już się pojawią- szybko się rozproszą.

Jak zatem sprawić, aby nad Waszym niebem nie zachodziło słońce ?

 

Słońce z reguły kojarzy się nam z czymś dobrym. Daje przyjemne światło, ma piękna barwę… no i dostarcza ciepło…

Większość z nas zapewne lubi słońce. Cieszymy się na słoneczne dni, mówimy wówczas nawet, że tego dnia „jest dobra pogoda“. Możemy wówczas gdzieś wyjść czy pojechać. W naszej szerokości geograficznej często tęskno nam za słońcem, szczególnie zaś zimą…Wyczekujemy go, a w bardzo mroczne i chłodne dni, kto może, leci, choćby na chwilę do „ciepłych krajów”.

Które małżeństwo nie chciałoby, aby nad jego niebem wciąż świeciło słońce ? Aby rozświetlało mroki czasem trudnych dni ? Co zatem robić ? Cóż, odpowiedź nie jest łatwa, szczególnie, że każdy z nas jest inny i nie sposób podać generalnej zasady, która pozwoliłaby słońcu trwale oświecać nasze małżeństwo…

Stale rozpraszaj chmury z Waszego nieba- czyli pracuj i pracuj nad pielęgnacją związku…

Jedno jest pewne. Musisz włożyć w to pewien wysiłek. Jeśli słońce nad Twoim/Waszym niebem ma trwale świecić- trzeba stworzyć mu ku temu warunki. Słowem pracować nad nieustannym rozpraszaniem chmur, które stale- jak w naturze- będą napływały nad Wasze niebo.

Oto kilka bardzo prozaicznych, generalnych rad, które pomogą Wam utrzymać bezchmurne niebo i dopływ słonecznego ciepła dla Waszego związku:

  • Często przemawiaj do swojego współmałżonka odpowiednim, właściwym dla niego językiem miłości. Musisz znać ten język- jeśli jeszcze tego nie wiesz- podejmij kroki aby poznać ten język. Poczytaj choćby w internecie na temat języków miłości, skonsultuj się z psychologiem, wreszcie porozmawiajcie ze sobą na ten temat- bardzo często to wystarcza,
  • Często mów żonie/mężowi że ją/go kochasz,
  • Spędzajcie choć 2-3 godziny każdego dnia razem,
  • W miarę możliwości spożywajcie wspólne posiłki,
  • Postarajcie się wypełniać wolne dni od pracy robieniem czegoś dla siebie (wspólny wyjazd za miasto, pójście do kawiarni czy na obiad, wspólne oglądanie filmu, który razem wybierzecie itp.),
  • Osoby wierzące mogą również podejmować wspólną modlitwę,
  • Każdego poranka oraz wieczoru mówcie sobie coś miłego i przytulcie się,
  • Gdy wracacie do domu a druga osoba już wróciła- witaj od wejścia, przytulaj, okazuj miłość właściwym językiem miłości,
  • Jeśli coś w ciągu dnia między wami wydarzyło się trudnego- nie kończcie dnia bez wzajemnych przeprosin. Jeśli druga strona nie umie bądź nie chce się odwzajemnić- trudno, Ty przeproś i wyciągnij rękę nie licząc na wzajemność.

Pamiętaj jednak, że słońce ma swoją moc. Bądź mądry/a i rozsądny/a. Unikaj przegrzania. Niech wzajemne ciepło łączy Was, a nie zacznie dzielić.

Niech nad Waszym niebem słońce nigdy nie zajdzie !

Konrad Zalewski

Napisz do mnie:

konrad.zalewski@silapojednania.pl

www.silapojednania.pl - Poradnie dla Małżeństw chcących żyć wyjątkowo