PRZEJDŹ NA STRONĘ PORADNI

Codzienne życie małżeństw często nie bywa łatwe. Wielokrotnie zmagamy się z szarą codziennością oraz licznymi trudami które przynosi nowy dzień.

Niech ta garść artykułów stanie się dla Was pomocą w często odważnym stawianiu kolejnych małżeńskich kroków w Waszym życiu !

Jeśli będziesz mieć ochotę- napisz- a chętnie Ci odpowiem.

Skontaktuj się ze mną:
konrad.zalewski@silapojednania.pl

Wybieram mediatora. Czy to dobry pomysł ?

wybieram mediatora

Mając problem bądź pozostając w sporze lub konflikcie z inną osobą czy podmiotem- zapewne często zastanawiasz się i zadajesz sobie pytania- do kogo się udać ? Czy udanie się do mediatora jest wyborem właściwym ?

Słuszne pytanie. Na tak postawione pytanie, odpowiadam- tak, jak najbardziej. To bardzo dobry pomysł.

Sama mediacja, jako metoda rozwiązywania sporów jest niezwykle użyteczna. Ponadto owoców mediacji jest znacznie więcej i niektóre jej elementy wspaniale działają w rozwiązywaniu problemów nie obejmujących pojęcia czystego konfliktu.

Mediator jako diagnosta

Sami zaś mediatorzy są, a przynajmniej powinni być, osobami otwartymi, ciepłymi, neutralnymi, obiektywnie oceniającymi fakty i rzeczywistość. Posiadają i zgłębiają wiedzę z zakresu psychologii oraz socjologii. Poruszają się również w ramach obowiązującego prawa. Znają się na człowieku. Są też dobrymi diagnostami.

Cechuje ich wyważenie i dalekie są im postawy skrajne. Patrzą wielowymiarowo i elastycznie na różnorodną rzeczywistość. Mają umiejętność kojarzenia wielu faktów jednocześnie.

Natomiast jeśli zapytasz: Jeśli mam problem, dlaczego miałbym udać się właśnie do mediatora ? Na tak postawione pytanie odpowiedź nie jest już taka prosta. Podłoża ludzkich problemów są rozmaite. Twój problem może być „mediacyjny” lub też nie kwalifikować się do mediacji.

I tak jak podłoże Twojego problemu może być rozmaite, tak wielu jest też specjalistów na rynku. Może okazać się, że wymagasz pomocy terapeuty lub innego specjalisty.

Mediator jest w stanie Ci w tym pomóc. Na pierwszym spotkaniu, czasem dwóch jest on już zazwyczaj w stanie określić, czy będzie umiał Ci pomóc. Jeśli nie, skieruje do innego specjalisty. Pomoże w jego wyborze.

W ramach usług świadczonych w Gabinetach Mediacji WASZ MEDIATOR masz możliwość skorzystania z mediacji.

Mediator to naprawdę dobry wybór !

Jeśli Twój problem ma charakter rodzinny albo jest problemem małżeńskim i będzie wykraczał poza mediację- możesz skorzystać z Poradni dla Małżeństw Siła Pojednania, którą prowadzę. W Jej ramach świadczę usługi poradnictwa dla małżeństw i ich rodzin.

Konrad Zalewski

Napisz do mnie:

konrad.zalewski@waszmediator.pl

www.waszmediator.pl - Gabinety Mediacji WASZ MEDIATOR