PRZEJDŹ NA STRONĘ PORADNI

Codzienne życie małżeństw często nie bywa łatwe. Wielokrotnie zmagamy się z szarą codziennością oraz licznymi trudami które przynosi nowy dzień.

Niech ta garść artykułów stanie się dla Was pomocą w często odważnym stawianiu kolejnych małżeńskich kroków w Waszym życiu !

Jeśli będziesz mieć ochotę- napisz- a chętnie Ci odpowiem.

Skontaktuj się ze mną:
konrad.zalewski@silapojednania.pl

Pierwszy krok ku odbudowie Twojego małżeństwa

zrób pierwszy krok

Każdy z nas stawia kiedyś pierwszy krok. Zapewne nie pamiętasz jak w dzieciństwie stawiałeś/aś swoje pierwsze kroki a potem zacząłeś/aś już chodzić samodzielnie- ale z pewnością fakt ten miał miejsce. Czyniłeś/aś to w konkretnym celu. Bez tej umiejętności dziś nie mógłbyś/abyś chodzić. Czy warto było ? Oczywiście ! Zrób zatem kolejny swój pierwszy krok, jakże ważny ! Zgłoś się po pomoc i odbuduj swoje życie małżeńskie !

Do dzieła !

Zapewne już wiesz, że prowadzę Poradnię Małżeńską Siła Pojednania.

Wierzę, że właśnie stawiasz pierwszy krok ku odbudowie swojego związku ! Jest to dla mnie bardzo radosna informacja !

Uznałem za cenne opowiedzieć Ci, na co powinieneś/naś zwrócić uwagę przed naszym spotkaniem- aby stało się ono dla Ciebie od samego początku bardzo owocne.

Otóż warto się do tego spotkania przygotować. Zastanów się zatem, jakie tematy chcesz poruszyć na naszym spotkaniu.

Pomyśl o tym, czego potrzebujesz i jakie cele do osiągnięcia są dla Ciebie ważne. Może to być całe spektrum spraw- kwestia bezpieczeństwa finansowego, pożycia małżeńskiego, rodzicielstwa, poprawnych relacji z rodzicami i współmałżonkiem, ochrony dziecka, kwestie jego wykształcenia i opieki nad dzieckiem wraz z jego wychowaniem, odbudowy miłości w związku, kłótni i pracy nad ich przekierowaniem, komunikacji w związku, wspólnych planów, wspólnie spędzanego czasu wolnego.

Wreszcie zastanów się nad tym, do czego dąży druga strona. Jakie mogą być jej pragnienia, potrzeby, obawy i cele. Pomyśl, jak sytuacja może wyglądać z jej perspektywy. Zrozumienie drugiej osoby jest kluczowe, ponieważ nawet jeśli owych pragnień i celi nie akceptujesz bądź nie popierasz, pomoże to w znalezieniu rozwiązań na przyszłość, dzięki którym oboje będziecie mogli szczęśliwie pójść dalej.

Na koniec pomyśl wreszcie o innych członkach rodziny. Czego potrzebują Wasze dzieci, ich dziadkowie i Wasi rodzice ?

To wszystko bardzo pomoże Ci w konstruktywnej, bardziej owocnej i spokojnej rozmowie ze mną.

Konrad Zalewski

Napisz do mnie:

konrad.zalewski@silapojednania.pl

www.silapojednania.pl - Poradnie dla Małżeństw chcących żyć wyjątkowo